Anasayfa / Güvenlik / TSK : Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan 708 şahıs yakalanmıştır

TSK : Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan 708 şahıs yakalanmıştır

Şırnak/Beytüşşebap’ta, devam eden operasyonda tespit edilen iki mağara içerisinde, bir adet Zagros keskin nişancı tüfeği, 273 adet muhtelif çapta fişek, iki adet el telsizi ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramalarında, Şırnak/Silopi’de bir el yapımı patlayıcı, Siirt/Pervari’de iki el yapımı patlayıcı, Şırnak/Beytüşşebap’ta iki el yapımı patlayıcı, olmak üzere toplam beş el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

Suriye Sınırı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından gün içerisinde, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 708 şahıs yakalanmıştır.
Irak Sınırı

Irak’tan Türkiye’ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır.
İran Sınırı

Türkiye’den İran’a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır. Bu müdahaleler sonucunda, 2.640 paket sigara ele geçirilmiştir.
Yunanistan Sınırı

Yunanistan’dan Türkiye’ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 83 şahıs ve Türkiye’den Yunanistan’a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 131 şahıs yakalanmıştır.
Bulgaristan Sınırı

Türkiye’den Bulgaristan’a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 18 şahıs yakalanmıştır.

İlgili Haber

TSK : Sınırımızdan yasadışı yollarla geçmeye dört şahıs yakalanmıştır

28 Temmuz 2017 günü saat 11:00 sularında, Suriye’den Türkiye’ye yasadışı yollarla geçmeye çalışırken yakalanan şahıslara …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir