Anasayfa / Genel / Gençlere Yalvaç Ural’dan Edebiyat konusunda tavsiyeler

Gençlere Yalvaç Ural’dan Edebiyat konusunda tavsiyeler

İstanbul Şehir üniversitesi’nde Dijital Çağda Çocuk Kitaplarına Bakış Adlı Söyleşi Gerçekleştirildi

YALVAÇ URAL’DAN EDEBİYAT KONUSUNDA GENÇLERE ÖNEMLİ TAVSİYELER

İstanbul Şehir Üniversitesi, çocuk edebiyatının en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın katıldığı bir söyleşiye ev sahipliği yaptı. İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı tarafından düzenlenen “Dijital Çağda Çocuk Kitaplarına Bakış” adlı etkinliğe katılan Yalvaç Ural, çocuk edebiyatı konusunda katılımcılara önemli tavsiyelerde bulundu. Yarının Türkiye’sini oluşturmak için gençlere önemli görevler düştüğünü belirten Ural, gençlerin sürekli kendilerini geliştirmesi gerektiğini söyledi.

İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişim Programı öğrencilerinin düzenlediği “Dijital Çağda Çocuk Kitaplarına Bakış” adlı etkinliğe çocuk edebiyatının en önemli yazarlarından Yalvaç Ural katıldı. Ural, önümüzdeki dönemde çocuk edebiyatı alanında kalıcı eserler çıkarmak için gençlere önemli görevler düştüğünü söyledi.

Yalvaç Ural: “Popüler kültürün çocuk edebiyatına etkisi sınırlı kaldı”

Eğitime ışık tutacak ve yarının Türkiye’sini oluşturacak yeni yazarlara ihtiyaç olduğunu belirten Ural, “Dijitalleşen dünyamızda yeni ve özgün eserlere, bu eserleri yazacak yeni yazarlara ve bu yazarları yaşatacağımız yeni bir kültüre ihtiyacımız var. Bunu gerçekleştirmek için de gençlerin kendilerini geliştirmesi ve kendilerine çerçeveler çizmemesi gerekiyor. Burada çocukları yetiştirecek öğretmenlere de önemli görevler düşüyor. Çocuk edebiyatının temelini güçlendirmek için okul öncesi edebiyat konusunda da bir atılım yapmamız gerekiyor” dedi. Son dönemde popüler hale gelen dijital kitaplar konusuna da değinen Ural, popüler kültürün çocuk ve okul öncesi edebiyatına etkisinin sınırlı kaldığını söyledi.

İlgili Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan : İslam Ülkelerinin Aralarındaki Sorunları Bir Tarafa Bırakarak, Yekvücut Olmaları Gerekiyor

Türkiye’ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile birlikte ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir