Anasayfa / Genel / Antakya Gazi Ortaokulu öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinliğinde

Antakya Gazi Ortaokulu öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinliğinde

ANTAKYA GAZİ ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ TÜBİTAK BİLİM FUARI ETKİNLİĞİNDE BİRBİRİNDEN FARKLI PROJELER GELİŞTİRDİ

Antakya Gazi Ortaokulu öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinliğinde birbirinden farklı projeler geliştirdi.

Antakya Gazi Ortaokulu da TUBİTAK 4006 Bilim fuarı etkinliği ile bu etkinlikleri sürdürdü. Fen ve matematik alanlarında 20 değişik projenin sunulduğu fuarın Açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal Karahan Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Antakya Gazi Ortaokul Müdürü Hasan Vural birlikte yaptılar.
Hataylılar öğrencilerin hazırladığı 20 projeyle pek çok konuda farklı ve yaratıcı bakış açıları ile dolu bir fuar izleme şansı buldular.

Açılış öncesi Antakya Gazi Ortaokul Müdürü Hasan Vural yaptığı konuşma da şunları söyledi: “İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal Karahan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’ nun destekleri ile gerçekleştirilen Bilim Fuarı birçok yönü ile eğitim camiasına ışık tutacaktır. Hazırlanan projelerin hem öğretimde aktif kullanımının mümkün olacağına hem de teknolojik gelişmelere öncül olacağına inanıyorum. Bölgenin eğitim yuvası olan Antakya Gazi Ortaokulunun genel okul ve çevre temizliği ile yakından İlgilenen Defne ve Antakya ilçe belediyeleri desteklerini esirgememiştir. Öğrencilerin bu çabalarına karşın Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş bütün branşlarda gerekli olan spor malzemeleri ile destek sunmuştur. İmece usulü gerçekleşen bu çalışmada katkıda bulunan herkese teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

İlgili Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan : İslam Ülkelerinin Aralarındaki Sorunları Bir Tarafa Bırakarak, Yekvücut Olmaları Gerekiyor

Türkiye’ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile birlikte ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir