Anasayfa / Yaşam / irfan Değirmenci ‘nin ilk romanı : Bir uyuyup uyanalım

irfan Değirmenci ‘nin ilk romanı : Bir uyuyup uyanalım

iRFAN DEĞİRMENCİ’DEN “ÖTEKİLEŞTİRİLENLERİN” ROMANI:

BİR UYUYUP UYANALIM

Televizyoncu irfan Değirmenci ’nin ilk romanı “Bir Uyuyup Uyanalım” , İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Değirmenci kitabında baskıya maruz kalan, hor görülen, aşağılanan insanların hayata tutunma mücadelesini ele alıyor.

Kısmet Apartmanı sakinlerinin başlarından geçenleri anlatan Değirmenci, her şeye rağmen dimdik ayakta durabilen, birbirlerine sevgi ve umutla bağlanan insanların zorbalığa, kine ve dayatmalara karşı direnişlerini hikâyeleştiriyor.

Değirmenci, “ Bir Uyuyup Uyanalım ”da okuru, Nergis, Poyraz, Mert, Yusuf, Meryem, Belkıs Abla ve köpekleri Kıtmirsu’nun hayatına, ötekileştirmeye maruz kalan herkesin yaşadıklarına ortak ediyor.

Arka kapaktan:

Zaman zaman haberlere konu olan anket çalışmaları vardır hani, “Aşağıdakilerden hangisinin komşunuz olmasını istemezsiniz?” diye sorulan… O anketlerde en çok işaretlenen şıkların hepsini düşünün şimdi. Kimden nefret ediliyorsa onları düşünün. Nefret suçlarının kurbanlarını düşünün. Önyargıyla yaklaşılanları düşünün. Ötekileştirilenleri düşünün. Dışlananları, kovulanları, ayrımcılığa ve haksızlığa uğrayanları düşünün. Haklıyken haksız konuma düşürülenleri, kapının önüne konulmak istenenleri düşünün…

Yeterince düşündüyseniz okumaya başlayabilirsiniz. Uykunuz geldiği anda, hiç çekinmeyin, kitabı bir kenara koyup gözlerinizi yumun. Bir uyuyup uyanalım, her şey daha güzel olacak biliyorum…

İlgili Haber

Meteoroloji Müdürlüğünden İstanbul Trakya ve Batı Karadeniz İçin Yağış ve Fırtına Uyarısı

Meteoroloji web sitesinde yer alan duyuruda ; Önceki tahmin ve uyarılarımız doğrultusunda Trakya’da beklediğimiz çok …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir