Anasayfa / Genel / Almanya’da Gaziantep standına yoğun ilgi

Almanya’da Gaziantep standına yoğun ilgi

Gastronomi alanındaki başarısıyla dünya şehirleri arasına giren Gaziantep’in bu başarısını arkeoloji ve tarih zenginliğiyle taçlandırmak için ulusal ve uluslararası tanıtımlara önem veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’na katıldı.

184 ülkeden 10 binden fazla şirketin katıldığı, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı nın organizasyonunda 3 bin 79 metrekarelik alanda, 133 katılımcı firmanın iştirak ettiği fuarda, Gaziantep standında kentin kültür, turizm, tarih ve unutulmaz lezzetlerinin tanıtımı yapıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki kalabalık heyetin ziyaret ettiği Gaziantep standı bir çok yabancı turizm sektörü temsilcilerinden de yoğun ilgi gördü.

Ziyaretçiler, UNESCO Yaratıcı Şehirler listesine girmeye hak kazanmış Gaziantep mutfağının lezzetlerine hayran kaldı.

Bu arada fuar boyunca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural, Dış İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Ertürk, Ticaret Odası ve TÜRSAB bölge yetkilileri ile birlikte beraberindeki heyetler Gaziantep standında hazır bulundu. Heyetler fuar süresince önemli turizm acentaları ile de ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Öte yandan fuar boyunca Gaziantep standında binlerce ziyaretçiye Gaziantep’in yöresel lezzetlerinin yanında fıstık, baklava ikramının yanı sıra tanıtım broşürleri, tanıtım cd’si, dergi dağıtılırken profesyonel rehberler eşliğinde kentin tanıtımı anlatıldı.

İlgili Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan : İslam Ülkelerinin Aralarındaki Sorunları Bir Tarafa Bırakarak, Yekvücut Olmaları Gerekiyor

Türkiye’ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Cibuti Cumhurbaşkanı Guelleh ile birlikte ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir