Anasayfa / Eğitim / Akdeniz üniversitesi ‘nden komando eğitimini aratmayan kamp

Akdeniz üniversitesi ‘nden komando eğitimini aratmayan kamp

Akdeniz üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencilerinin doğa sporları kampı, komando eğitimlerini aratmadı.

Akdeniz üniversitesi BESYO öğretim görevlisi, AKUT Antalya Birim Sorumlusu ve aynı zamanda Doğa Kampı Koordinatörü Yılmaz Sevgül, 8 akademisyen ve 120 öğrenci, 11-19 Haziran tarihleri arasında düzenlenen doğa sporları kampında buluştu. Köprülü Kanyon başta olmak üzere bölgedeki nehir ve kanyonlarda gerçekleştirilen çalışmalara ilgi yüksek oldu. Kalabalık gruplar halinde düzenlenen kamplara bir yenisini ekleyen Sevgül, öğrencilerine kanyoning, rafting, ip inişi, oryantiring eğitimi verdi.

GÜVENLİ İLERLEME

Tüm gün boyunca teorik ve pratik eğitim alan öğrenciler, su akıntısına karşı güvenli ilerlemenin yöntemlerini öğrendi. Birbirlerine bağlanan öğrenciler, su içersinde ilerleme çalışması yaptı. Kimi zaman komando eğitimini aratmayan zorlukları yaşayan öğrencilere, Yılmaz Sevgül de eşlik etti.

BURASI TATİL YERİ DEĞİL

Doğada gerçekleştirilen eğitim kamplarının teorinin dışında pratik yapma şansı verdiğini söyleyen Akdeniz üniversitesi Beden Eğitimi öğretim görevlisi Yılmaz, “Bir sel baskınında veya doğal afet sırasında yapılacak çalışma stratejisini, teknikleri ve taktikleri öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Burada öğretilenler, olası bir sel baskınında arama kurtarma yapan ekiplerin görevlerini en hızlı ve güvenli şekilde icra etmelerinin önünü açıyor. Bununla birlikte kanyon geçişleri, ip inişleri, oryantiring gibi eğitimleri de gerçekleştiriyoruz. Kampları kimse tatil yeri zannetmesin. Burada gerçek zamanla yarışıyoruz. Dakikaların çok önemi var. Kamp sonunda başarılı ve başarısız öğrencileri topladıkları notlarla belirliyoruz” diye konuştu. DHA

akdeniz üniversitesi (1) akdeniz üniversitesi (2) akdeniz üniversitesi (3) akdeniz üniversitesi (4) akdeniz üniversitesi (5) akdeniz üniversitesi (6) akdeniz üniversitesi (7) akdeniz üniversitesi (8) akdeniz üniversitesi (9) akdeniz üniversitesi (10)

İlgili Haber

Hatmek’ten Hasta Kayıt Kabul Kursu

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları(HATMEK), birbirinden kaliteli kurs programlarını Hataylılarla buluşturmaya devam ediyor. Vatandaşların …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir